Świat z perspektywy żonatego mężczyzny,
będącego ojcem czwórki dzieci

Kula-u-nogi

Kula u nogi

W potocznym doświadczeniu, Ziemia jest płaska. Jakkolwiek jest geoidą i posiada kształt zbliżony do kuli. Ciekawych i myślących, rzeczywistość nie zatrzymała w potoczności percepcji. Dochodzili do wiedzy, szerszej i głębszej przez aktywne działania; przez stawianie pytań, szukanie i znajdowanie odpowiedzi.

Zapomnialem

Zapomniałem

Zapomniałem, jak to jest nie musieć a móc. Zapomniałem, jak to jest wstawać kiedy się chce. Jak to jest jeść samemu. W ciszy. Już samo myślenie o jedzeniu i posiłkach dla jednej osoby - mnie samego... Ostatni raz było tak kilkanaście lat temu. W zasadzie, nie pamiętam...

Fanaberie

Fanaberie

Fanaberie są wtedy, gdy dla kaprysu, dla poprawy humoru lub w sfochaniu (się), sięga się po rzeczy tak luksusowe, że zbyteczne, gdy ich zbyteczność wygrywa z racjonalnością.

Niewielu ludzi zapewne wolnych jest od takich przypadłości. Swoje fanaberie mam i ja!

Zielone i niebieskie

Zielone i niebieskie

Wakacje. Ja sam, najbardziej lubię i odpoczywam w naturze. Lubię zanurzać się w zielone i niebieskie. Uwodzi mnie doskonałość głębi i przestrzenności dźwięków jakie odkrywam w dłuższym z naturą kontakcie. Nie od razu słyszę wiele. Ale zmierzanie ku temu, nie wymaga wysiłku. Przynajmniej na tyle, ile otwartość i 'odpuszczenie’ ich nie wymagają.

Wakacje są tym czasem, w którym można...

Wskazniki kultury

Wskaźniki kultury

Czerwiec już za nami. Dla mnie końcówka była niczym sprinterski finisz - zwiększony wysiłek, maksymalna mobilizacja, godzone z opieką nad uwolnionymi od obowiązków przedszkolnych i szkolnych dziećmi. I podobnie jak słodki ból mięśni można odczuwać po biegu, noszę w sobie, mimo wyraźnego zmęczenia wiele radości i satysfakcji.

To zaś bezpośrednio za sprawą udziału w piątej edycji festiwalu tańca współczesnego ‚Sfera Ruchu’ organizowanego w Toruniu. (Nazwa 'Sfera Ruchu' oznacza sieć festiwali organizowanych w trzech Ośrodkach - Toruniu, Słupsku i Zielonej Górze/Nowej Soli.)

To w trakcie tych kilku zwariowanych dni czerwcowych zastanawiałem się nad kondycją kultury w Polsce.

Atypowy

Atypowy

Tak zwana 'normalność' jest tak oczywista, że aż... niedookreślona. To dlatego, że jej granice zdają się zmieniać i być zmieniane przez większość. Bo normą stało się, albo zwyczajnie tak jest, że to większość określa czym 'normalność' jest. A co z wszystkimi tymi, którzy nie odnajdują się w jej płynnych granicach?

Brokuly, czyli pad systemu

Brokuły, czyli pad systemu

Gorący to czas. I nie tylko z powodu aury. Czerwiec to wszak koniec roku szkolnego i przedszkolnego. To czas kumulacji wszystkich możliwych atrakcji. Bo i ciepło, i dzień długi...

Blog w wersji audio dostępny w:

Spreaker Spotify Podcasts YouTube